KONST / Litografier / Färglitografi 7437078
*
nr 743 7078
Yrjö Edelmann
(1941-2016), Sverige
Färglitografi , Yrjö Edelmann (f. 1941), Absolut vodka, p. t, motivets mått: 89x64
Kondition: löst blad
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:10:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 14:37:36
1
1.000 kr
23/2 19:23:00
2
750 kr
26/2 19:02:50
3
1.000 kr
26/2 19:03:38
3
1.100 kr
27/2 09:57:33
1
1.500 kr
27/2 18:43:24
4
1.500 kr
27/2 18:43:41
4
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Läs mer om Yrjö Edelmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absolut vodka färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yrjö edelmann
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Yrjö Edelmann
Kondition: löst blad
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Yrjö Edelmann
nr 743 7078
Yrjö Edelmann
(1941-2016), Sverige
Färglitografi , Yrjö Edelmann (f. 1941), Absolut vodka, p. t, motivets mått: 89x64
Kondition: löst blad
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 14:37:36 | 1 | 1.000 kr |
23/2 19:23:00 | 2 | 750 kr |
26/2 19:02:50 | 3 | 1.000 kr |
26/2 19:03:38 | 3 | 1.100 kr |
27/2 09:57:33 | 1 | 1.500 kr |
27/2 18:43:24 | 4 | 1.500 kr |
27/2 18:43:41 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk mÃ¥lare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.Läs mer om Yrjö Edelmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absolut vodka färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yrjö edelmann
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09